ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5075138
*
nr 507 5138
Spegel
Empirestil, sekelskifte 1900, höjd: 104 (saknas ngn bit)
Utrop:
300 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 februari 2008
kl 17:15:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 23:00:15
1
300 kr
3/2 05:35:26
2
400 kr
3/2 05:40:12
2
600 kr
3/2 17:30:07
3
400 kr
3/2 17:30:41
3
500 kr
4/2 12:05:55
4
Vinnande bud
4/2 13:08:24
5
900 kr
4/2 13:08:59
5
1.000 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil saknas ngn bit spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35
*
Spegel
nr 507 5138
Spegel
Empirestil, sekelskifte 1900, höjd: 104 (saknas ngn bit)
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 februari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/1 23:00:15 | 1 | 300 kr |
3/2 05:35:26 | 2 | 400 kr |
3/2 05:40:12 | 2 | 600 kr |
3/2 17:30:07 | 3 | 400 kr |
3/2 17:30:41 | 3 | 500 kr |
4/2 12:05:55 | 4 | Vinnande bud |
4/2 13:08:24 | 5 | 900 kr |
4/2 13:08:59 | 5 | 1.000 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil saknas ngn bit spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35