KONST / Litografier / Litografi 12153010
nr 1215 3010
Lena Cronqvist
(f. 1938), Sverige
Litografi, Ur "August Strindberg Ett Drömspel". Figurkomposition. Signerad, numrerad LC 11/40. Bladmått: 73x53 cm
Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 5 november 2018
kl 18:17:39
400 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
Lena Cronqvist
Läs mer om Lena Cronqvist