KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14084264
*
nr 1408 4264
Oljemålning
Kopia efter Franz Xaver Winterhalter. Dam med pärlcollier. Bär signatur. Olja på duk, 71x57 cm, yttermått inklusive ram: 90x78 cm
Kondition: krackeleringar, slitage
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2021
kl 20:41:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/7 09:13:48
1
2.000 kr
12/7 22:39:49
2
4.000 kr
13/7 12:10:56
3
3.200 kr
13/7 12:10:56
2
3.400 kr (Budbetjänt)
13/7 12:14:17
3
4.600 kr
13/7 22:25:54
2
4.400 kr
13/7 22:25:54
3
4.600 kr (Budbetjänt)
19/7 20:36:29
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dam med pärlcollier olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
*
Oljemålning
Kondition: krackeleringar, slitage
Läs om budbetjänten
nr 1408 4264
Oljemålning
Kopia efter Franz Xaver Winterhalter. Dam med pärlcollier. Bär signatur. Olja på duk, 71x57 cm, yttermått inklusive ram: 90x78 cm
Kondition: krackeleringar, slitage
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/7 09:13:48 | 1 | 2.000 kr |
12/7 22:39:49 | 2 | 4.000 kr |
13/7 12:10:56 | 3 | 3.200 kr |
13/7 12:10:56 | 2 | 3.400 kr (Budbetjänt) |
13/7 12:14:17 | 3 | 4.600 kr |
13/7 22:25:54 | 2 | 4.400 kr |
13/7 22:25:54 | 3 | 4.600 kr (Budbetjänt) |
19/7 20:36:29 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dam med pärlcollier olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43