![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 11987186
*
nr 1198 7186
Erik Norselius
(1874-1956), Sverige
Oljemålningar, Franska landskap, signerade, -23 och -24. Olja på duk, 27x60
Erik Norselius, svensk bildkonstnär född 1874, död 1956.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 augusti 2018
kl 20:51:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/8 16:00:13
1
Vinnande bud
20/8 16:34:16
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Erik Norselius
Erik Norselius, svensk bildkonstnär född 1874, död 1956.
Läs mer om Erik Norselius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik norselius franska landskap olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43
*
Erik Norselius
Erik Norselius, svensk bildkonstnär född 1874, död 1956.
Läs mer om Erik Norselius
nr 1198 7186
Erik Norselius
(1874-1956), Sverige
Oljemålningar, Franska landskap, signerade, -23 och -24. Olja på duk, 27x60
Erik Norselius, svensk bildkonstnär född 1874, död 1956.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 augusti 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/8 16:00:13 | 1 | Vinnande bud |
20/8 16:34:16 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Erik Norselius
Erik Norselius, svensk bildkonstnär född 1874, död 1956.Läs mer om Erik Norselius
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik norselius franska landskap olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43