GLASS & CERAMICS / Ceramics / Kanna med lock 4061004
nr 406 1004
Stig Lindberg
(1916-1982), Sverige
Lenght: ()
Kanna med lock, Stig Lindberg (1916-1982) för Gustavsberg 1940-tal, fajans, blå och grå bladmönstrad glasyr, signerad
Stig Lindberg, born 1916, dead 1982, Swedish designer and artist.
1000
SEK 1200
Monday Mars 27 2006
at 16:00:00
1.100 kr
950 kr
Stig Lindberg
Read more about Stig Lindberg