ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3124359
*
nr 312 4359
Spegel
med relief, H.105
Utrop:
1.200 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 12:28:04
1
800 kr
3/5 08:03:37
1
2.000 kr
3/5 13:33:45
2
900 kr
3/5 13:36:21
2
1.100 kr
3/5 15:36:27
3
1.500 kr
3/5 15:37:13
3
2.000 kr
3/5 15:38:14
3
2.100 kr
3/5 15:40:03
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: relief spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
nr 312 4359
Spegel
med relief, H.105
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/4 12:28:04 | 1 | 800 kr |
3/5 08:03:37 | 1 | 2.000 kr |
3/5 13:33:45 | 2 | 900 kr |
3/5 13:36:21 | 2 | 1.100 kr |
3/5 15:36:27 | 3 | 1.500 kr |
3/5 15:37:13 | 3 | 2.000 kr |
3/5 15:38:14 | 3 | 2.100 kr |
3/5 15:40:03 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: relief spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57