![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
MÖBLER / Bord / Sminkbord 13095259
*
nr 1309 5259
Sminkbord
Spegel, med låda. Bredd: 53 cm. Djup: 40 cm, höjd: 600 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 19:08:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 10:36:21
1
300 kr
24/2 19:03:02
2
400 kr
24/2 19:03:32
3
700 kr
24/2 19:03:57
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord låda sminkbord spegel spegelbyrå toilettbord toilettebord
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Sminkbord
nr 1309 5259
Sminkbord
Spegel, med låda. Bredd: 53 cm. Djup: 40 cm, höjd: 600 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 10:36:21 | 1 | 300 kr |
24/2 19:03:02 | 2 | 400 kr |
24/2 19:03:32 | 3 | 700 kr |
24/2 19:03:57 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord låda sminkbord spegel spegelbyrå toilettbord toilettebord
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57