KONST / Litografier / Färglitografi 8692055
nr 869 2055
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Evy Låås (1923-1999), blomsterstilleben, 15/ 360, signerad, -77, motivet: 40x50
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
måndag 13 januari 2014
kl 19:44:16
100 kr
200 kr
200 kr
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås