KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10187099
nr 1018 7099
Evald Kallstenius
(1898-1957), Sverige
Akvarell, Evald Kallstenius (1898-1957), "Kyrktorn i Positano", monogramsignerad + intyg a tergo, 14, 5 x 20
Evald Kallstenius, svensk målare född i Stockholm 1898, död 1957.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 15 februari 2016
kl 20:43:36
250 kr
Evald Kallstenius
Läs mer om Evald Kallstenius