![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 10881011
*
nr 1088 1011
Anna Palm de Rosa
(1859-1924), Sverige
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Riddarholmen, signerad Anna Palm, 20x23,
WATERCOLOUR, Anna Palm de Rosa (1859-1924), Riddarholmen, signerad Anna Palm, 20x23
Anna Palm de Rosa, Swedish painter, born 1859, dead 1924.
Estimate:
12000
Sold:
SEK 5400
Auction date:
Monday February 6 2017
at 19:55:22
- Bid history
Time
Bidder
Bid
3/2 15:16:32
1
5.200 kr
6/2 19:41:51
2
Vinnande bud
- Artist/Designer
Anna Palm de Rosa
Anna Palm de Rosa, Swedish painter, born 1859, dead 1924.
Read more about Anna Palm de Rosa
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller anna palm de rosa gamla stan riddarholmen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 MIXED MEDIA
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sweden. Signed, mix..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:25
*
Anna Palm de Rosa
Anna Palm de Rosa, Swedish painter, born 1859, dead 1924.
Read more about Anna Palm de Rosa
nr 1088 1011
Anna Palm de Rosa
(1859-1924), Sverige
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Riddarholmen, signerad Anna Palm, 20x23,
WATERCOLOUR, Anna Palm de Rosa (1859-1924), Riddarholmen, signerad Anna Palm, 20x23
Anna Palm de Rosa, Swedish painter, born 1859, dead 1924.
Estimate: | 12000 |
---|---|
Sold: | SEK 5400 |
Auction date: |
Monday February 6 2017 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
3/2 15:16:32 | 1 | 5.200 kr |
6/2 19:41:51 | 2 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
Anna Palm de Rosa
Anna Palm de Rosa, Swedish painter, born 1859, dead 1924.Read more about Anna Palm de Rosa
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller anna palm de rosa gamla stan riddarholmen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 MIXED MEDIA
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sweden. Signed, mix..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:25