![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 11482446
*
nr 1148 2446
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi, Figurer, signerad och numrerad 28/250, bladets mått: 54x77
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2017
kl 20:38:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 21:34:13
1
500 kr
4/12 19:29:29
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström figurer färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
*
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bengt Lindström
nr 1148 2446
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi, Figurer, signerad och numrerad 28/250, bladets mått: 54x77
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/12 21:34:13 | 1 | 500 kr |
4/12 19:29:29 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Bengt Lindström
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström figurer färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12