![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 10122377
*
nr 1012 2377
Gunnar Persson serieskapare
(f. 1933), Sverige
Gunnar Persson (b. 1933), 'Kronblom på fotbollsmatch', signerad, bladets mått: 52x70,
MIXED MEDIA, Gunnar Persson (f. 1933), 'Kronblom på fotbollsmatch', signerad, bladets mått: 52x70
Estimate:
1000
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday January 18 2016
at 18:19:03
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/1 13:51:25
1
500 kr
15/1 00:02:50
2
600 kr
18/1 18:05:49
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
Gunnar Persson serieskapare
Gunnar Persson, svensk serieskapare, född 1933
Read more about Gunnar Persson serieskapare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik gunnar persson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:14
*
Gunnar Persson serieskapare
Read more about Gunnar Persson serieskapare
nr 1012 2377
Gunnar Persson serieskapare
(f. 1933), Sverige
Gunnar Persson (b. 1933), 'Kronblom på fotbollsmatch', signerad, bladets mått: 52x70,
MIXED MEDIA, Gunnar Persson (f. 1933), 'Kronblom på fotbollsmatch', signerad, bladets mått: 52x70
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 700 |
Auction date: |
Monday January 18 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
14/1 13:51:25 | 1 | 500 kr |
15/1 00:02:50 | 2 | 600 kr |
18/1 18:05:49 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
Gunnar Persson serieskapare
Gunnar Persson, svensk serieskapare, född 1933Read more about Gunnar Persson serieskapare
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik gunnar persson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:14