KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14807030
nr 1480 7030
Manuel Tavares
(1911-1974), Portugal
Akvareller, 2 st, Kustlandskap. Signerad, daterad 1968. Akvarell, bildmått: 32x47 cm, yttermått inklusive ram: 50x65 cm
Manuel Tavares, konstnär född 1911, död 1974.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 19:51:37
1/8 17:57:41