ART / Oil paintings / Oil painting 14074399
nr 1407 4399
Sven Moell
(1894-1974), Sverige
Sven Moell (1894-1974), Sweden. ”Trädgårdsföreningen”. Motiv från Trädgårdsföreningen, Gothenburg, Sweden. Signed. Oil on panel, 49x62cm, outer dimensions including frame: 63x77cm,
OIL PAINTING, ”Trädgårdsföreningen”. Motiv från Trädgårdsföreningen, Göteborg. Signerad. Olja på pannå, 49x62cm, yttermått inklusive ram: 63x77cm
Sven Moell, born 1894, dead 1974, Swedish painter and draughtsman.
Monday July 5 2021
at 18:24:52
Sven Moell
Read more about Sven Moell