KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14666325
nr 1466 6325
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Etsning, "Predikstolen Uppsala domkyrka". Signerad, daterad -15. Bildmått: 32x29cm, yttermått inklusive ram: 62x52cm
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 maj 2022
kl 18:13:09
7/5 17:25:11
9/5 18:09:01
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin