KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 6116002
*
nr 611 6002
Skulpturer
16 st, Hannes Johansson, Fåglar, keramik, höjd: 3-38
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2009
kl 18:50:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/11 11:08:00
1
300 kr
23/11 18:44:28
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar hannes johansson keramik konsthantverk skulptur skulpturer
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:04
-
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:15
-
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53
*
Skulpturer
nr 611 6002
Skulpturer
16 st, Hannes Johansson, Fåglar, keramik, höjd: 3-38
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/11 11:08:00 | 1 | 300 kr |
23/11 18:44:28 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar hannes johansson keramik konsthantverk skulptur skulpturer
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:04 -
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:15 -
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53