![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 13371085
*
nr 1337 1085
Lotte Laserstein
(1898-1993), Sverige
Färglitografi, Lotte Laserstein (1898-1993), Signerad, numrerad 32/100. Motivet: 22x30 cm
Lotte Laserstein, född 1898 i Tyskland, död 1993, målare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2020
kl 20:58:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/7 15:33:21
1
300 kr
8/7 21:38:17
2
500 kr
10/7 19:14:21
3
450 kr
10/7 19:14:21
2
500 kr (Budbetjänt)
13/7 20:53:26
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lotte Laserstein
Lotte Laserstein, född 1898 i Tyskland, död 1993, målare.
Läs mer om Lotte Laserstein
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad lotte laserstein
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
*
Lotte Laserstein
Lotte Laserstein, född 1898 i Tyskland, död 1993, målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lotte Laserstein
nr 1337 1085
Lotte Laserstein
(1898-1993), Sverige
Färglitografi, Lotte Laserstein (1898-1993), Signerad, numrerad 32/100. Motivet: 22x30 cm
Lotte Laserstein, född 1898 i Tyskland, död 1993, målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/7 15:33:21 | 1 | 300 kr |
8/7 21:38:17 | 2 | 500 kr |
10/7 19:14:21 | 3 | 450 kr |
10/7 19:14:21 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
13/7 20:53:26 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lotte Laserstein
Lotte Laserstein, född 1898 i Tyskland, död 1993, mÃ¥lare.Läs mer om Lotte Laserstein
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad lotte laserstein
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12