KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14087622
nr 1408 7622
Birger Mörk
(1919-2010), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 60. Olja på pannå, 49x60cm, yttermått inklusive ram: 52x63cm
Birger Mörk, svensk målare, tecknare och grafiker född 1919 i Gävle, död 2010 .
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 juli 2021
kl 19:31:07
13/7 10:26:40
17/7 22:37:03
Birger Mörk
Läs mer om Birger Mörk