KONST / Litografier / Färgserigrafi 12927035
nr 1292 7035
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färgserigrafi, Med dedikation "Till Gullan från vännen Pierre", Signerad, ej numrerad. Motivet: 15x9
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 25 november 2019
kl 18:55:30
- Klassiska
25 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson