ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5613417
*
nr 561 3417
Spegel
höjd: 167
Utrop:
100 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 januari 2009
kl 17:46:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 19:12:11
1
300 kr
19/1 14:40:07
2
350 kr
19/1 14:41:42
1
400 kr
19/1 14:47:34
2
550 kr
19/1 14:48:49
1
500 kr
19/1 14:49:54
1
600 kr
19/1 14:53:08
2
750 kr
19/1 14:58:28
1
700 kr
19/1 14:59:06
1
800 kr
19/1 16:04:38
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 561 3417
Spegel
höjd: 167
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 januari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/1 19:12:11 | 1 | 300 kr |
19/1 14:40:07 | 2 | 350 kr |
19/1 14:41:42 | 1 | 400 kr |
19/1 14:47:34 | 2 | 550 kr |
19/1 14:48:49 | 1 | 500 kr |
19/1 14:49:54 | 1 | 600 kr |
19/1 14:53:08 | 2 | 750 kr |
19/1 14:58:28 | 1 | 700 kr |
19/1 14:59:06 | 1 | 800 kr |
19/1 16:04:38 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23