KONST / Litografier / Färglitografi 11432067
nr 1143 2067
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), ur Fredmans epistlar, trumslagaren, signerad Peter Dahl, 42x28 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 13 november 2017
kl 18:18:10
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
600 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
Peter Dahl (f. 1934)