![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 9963292
*
nr 996 3292
VASE
ceramics, height: 30 cm, nagg.
Keramik, höjd: 30 cm
Condition: nagg
Estimate:
600
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday November 23 2015
at 19:48:37
- Bid history
Time
Bidder
Bid
23/11 18:46:59
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6324 ART GLASS
2 parts, vases, gröntonat glas, Holmegaard & Orref..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:16
-
6424 VASES
3 pcs, cut glass. Bland annat Vicke Lindstrand, Ko..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:59
*
VASE
Condition: nagg
nr 996 3292
VASE
ceramics, height: 30 cm, nagg.
Keramik, höjd: 30 cm
Condition: nagg
Estimate: | 600 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday November 23 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
23/11 18:46:59 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6324 ART GLASS
2 parts, vases, gröntonat glas, Holmegaard & Orref..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:16 -
6424 VASES
3 pcs, cut glass. Bland annat Vicke Lindstrand, Ko..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:59