![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 15652006
*
nr 1565 2006
Bo Jansson
(f. 1939), Sverige
Utsikt vid Skeppsbron. Signerad, numrerad 77/260. Färglitografi, bildmått: 52x50 cm, yttermått inklusive ram: 63x61 cm
Bo Jansson, svensk bildkonstnär född 1939.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2023
kl 21:10:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 16:45:01
1
400 kr
25/9 20:54:42
2
800 kr
25/9 20:58:30
3
500 kr
25/9 20:58:30
2
600 kr (Budbetjänt)
25/9 20:58:49
3
700 kr
25/9 20:58:49
2
800 kr (Budbetjänt)
25/9 20:59:31
2
1.000 kr
25/9 21:01:05
3
900 kr
25/9 21:01:05
2
1.000 kr (Budbetjänt)
25/9 21:05:08
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
25 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo jansson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt vid skeppsbron
-
8219 Färglitografi
"Waxholms Fästning, Baerentzens Lito. Färglitograf..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:18
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:14
-
8115 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:00
-
8350 Färglitografi
Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:10
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:40
*
Bo Jansson
Bo Jansson, svensk bildkonstnär född 1939.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1565 2006
Bo Jansson
(f. 1939), Sverige
Utsikt vid Skeppsbron. Signerad, numrerad 77/260. Färglitografi, bildmått: 52x50 cm, yttermått inklusive ram: 63x61 cm
Bo Jansson, svensk bildkonstnär född 1939.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/9 16:45:01 | 1 | 400 kr |
25/9 20:54:42 | 2 | 800 kr |
25/9 20:58:30 | 3 | 500 kr |
25/9 20:58:30 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
25/9 20:58:49 | 3 | 700 kr |
25/9 20:58:49 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
25/9 20:59:31 | 2 | 1.000 kr |
25/9 21:01:05 | 3 | 900 kr |
25/9 21:01:05 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
25/9 21:05:08 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
25 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...![](/tema/themes/{11C99B90-B9DB-420C-BD19-0A1AC3481A8E}_183x97.jpg)
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo jansson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt vid skeppsbron
-
8219 Färglitografi
"Waxholms Fästning, Baerentzens Lito. Färglitograf..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:18 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:03 -
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:14
-
8115 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:00 -
8350 Färglitografi
Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:10 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:40