KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8474092
nr 847 4092
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), Kåkar på Åsöberget, signerad, 1939, motivets mått: 20x24
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 september 2013
kl 20:29:52
16/9 15:01:21
16 sep