KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11809207
nr 1180 9207
Ivan Hoflund
(1887-1948), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1936, hamnmotiv. Olja på duk, 33x47
Ivan Hoflund, svensk bildkonstnär född 1887, död 1948 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 30 april 2018
kl 20:45:53
30/4 03:38:39
30/4 19:41:15