KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16426195
nr 1642 6195
Halfdan Hauge
(1892-1976), Norge
Oljemålning, "Solvaer". Signerad, daterad 1956. Olja på duk, 29x37 cm, yttermått inklusive ram: 33x41 cm
Halfdan Hauge, norsk bildkonstnär född 1892, död 1976.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 16 september 2024
kl 20:58:06
12/9 21:51:31
100 kr
14/9 09:50:58