KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13374052
nr 1337 4052
Hjalmar Rautiainen
(1879-1961), Finland
Oljemålning, Fiskstilleben. Signerad, daterad -36. Olja på pannå, 38x31 cm
Kondition: slitage, färgbortfall
Hjalmar Rautiainen, finländsk bildkonstnär född 1879, död 1961.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 13 juli 2020
kl 19:12:20
300 kr
350 kr
700 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
Hjalmar Rautiainen
Läs mer om Hjalmar Rautiainen