KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12011027
*
nr 1201 1027
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
Oljemålning, Porträtt. Signerad, daterad JONAND NEW YORK 16. Olja på duk, 58x47 cm
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Utrop:
12.000 kr
Såld:
10.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 september 2018
kl 20:34:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/9 11:14:55
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
John Jon-And
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Läs mer om John Jon-And
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john jon-and olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
John Jon-And
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Läs mer om John Jon-And
nr 1201 1027
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
Oljemålning, Porträtt. Signerad, daterad JONAND NEW YORK 16. Olja på duk, 58x47 cm
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
| Utrop: | 12.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 10.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 september 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/9 11:14:55 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
John Jon-And
John Jon-And, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.Läs mer om John Jon-And
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john jon-and olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



