KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16381002

nr 1638 1002

Elsa Backlund-Celsing

(1880-1974), Sverige

Oljemålning, Porträtt av pojke. Signerad. Olja på duk, 64x48 cm, yttermått inklusive ram: 78x61 cm

Elsa Backlund-Celsing, rysk-svensk bildkonstnär född 1880, död 1974.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

3.400 kr

måndag 26 augusti 2024
kl 19:52:51

26/8 10:40:38 1      3.200 kr
26/8 18:49:47 2      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 26 aug

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Elsa Backlund-Celsing

Läs mer om Elsa Backlund-Celsing