KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872017
nr 1487 2017
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Margit Jansson". Signerad, daterad 1956. Olja på duk, 52x37 cm, yttermått inklusive ram: 56x41 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
200 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 18:32:06
100 kr
150 kr
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg