KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14534089
nr 1453 4089
Curt Viberg
(1908-1969), Sverige
Oljemålning, "Visby". Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 32x23, yttermått inklusive ram: 48x40 cm
Curt Viberg, född 1908 i Stockholm, död 1969, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 mars 2022
kl 19:51:31
5/3 03:46:49