KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8616151
*
nr 861 6151
Rune Rockström
(1898-1983), Sverige
Blandteknik, Rune Rockström (1898-1983), Hamnmotiv, 28x36
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2013
kl 19:12:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 15:16:15
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Rune Rockström
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
Läs mer om Rune Rockström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik hamnmotiv rune rockström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:12
*
Rune Rockström
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
Läs mer om Rune Rockström
nr 861 6151
Rune Rockström
(1898-1983), Sverige
Blandteknik, Rune Rockström (1898-1983), Hamnmotiv, 28x36
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/11 15:16:15 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Rune Rockström
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Rune Rockström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik hamnmotiv rune rockström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:12



