KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 7297231
*
nr 729 7231
Ingeborg Lindborg-Andréasen
(1875-1950)
Etsningar, i mapp, 9 st. Ingeborg Lindborg-Andréasen (1875-1950), bladets mått: ca 35x25
Ingeborg Lindborg-Andréasen, målare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 december 2011
kl 17:44:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 16:37:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ingeborg Lindborg-Andréasen
Ingeborg Lindborg-Andréasen, målare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.
Läs mer om Ingeborg Lindborg-Andréasen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik i mapp
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:54
*
Ingeborg Lindborg-Andréasen
Ingeborg Lindborg-Andréasen, målare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.
Läs mer om Ingeborg Lindborg-Andréasen
nr 729 7231
Ingeborg Lindborg-Andréasen
(1875-1950)
Etsningar, i mapp, 9 st. Ingeborg Lindborg-Andréasen (1875-1950), bladets mått: ca 35x25
Ingeborg Lindborg-Andréasen, målare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 december 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 16:37:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ingeborg Lindborg-Andréasen
Ingeborg Lindborg-Andréasen, mÃ¥lare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.Läs mer om Ingeborg Lindborg-Andréasen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik i mapp
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:54