KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14912084
*
nr 1491 2084
Oljemålning
Adolf Jansson. Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 28x40 cm, yttermått inklusive ram: 31x42 cm
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2022
kl 19:41:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/9 17:13:35
1
100 kr
26/9 18:34:35
2
Vinnande bud
26/9 19:06:51
1
200 kr
26/9 19:06:51
2
250 kr (Budbetjänt)
26/9 19:36:38
1
300 kr
26/9 19:36:38
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
26 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: adolf jansson motiv från stockholm olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1491 2084
Oljemålning
Adolf Jansson. Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 28x40 cm, yttermått inklusive ram: 31x42 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/9 17:13:35 | 1 | 100 kr |
26/9 18:34:35 | 2 | Vinnande bud |
26/9 19:06:51 | 1 | 200 kr |
26/9 19:06:51 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
26/9 19:36:38 | 1 | 300 kr |
26/9 19:36:38 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
26 sep
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar StÃ¥lbrand, Ehrnfried W ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: adolf jansson motiv från stockholm olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30