SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Fat 12213307
nr 1221 3307
Fat
5 st, Tenn, 1700-/1800-tal. Diameter: 39-44
Kondition: slitage, skador
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 3 december 2018
kl 20:58:09
500 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn