Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Coasters 11424643



*

nr 1142 4643


Coasters

2+ 1, pläter, diameter: 10-13


Utrop:

500 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 6 november 2017
kl 20:49:45


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/11 09:45:31 1      200 kr
4/11 09:07:19 2      200 kr
4/11 09:07:19 1      200 kr (Budbetjänt)
5/11 14:37:19 3      350 kr
6/11 17:59:23 3      700 kr
6/11 18:04:57 2      350 kr
6/11 18:04:57 3      400 kr (Budbetjänt)
6/11 18:05:42 2      500 kr
6/11 18:05:42 3      600 kr (Budbetjänt)
6/11 18:15:11 2      800 kr
6/11 18:27:27 3      900 kr
6/11 20:43:09 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
  • 7062 Bestick
    Global, Japan, 43 delar, kromstål
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:30
  • 7089 Bestick
    silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:22
  • 7214 Frimärksdosa
    silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm, vikt: ..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:05
  • 7126 Gafflar
    Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:59
  • 6324 Ljuslyktor
    Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:38
  • 7198 SockerskÃ¥l
    silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:11




Ladda ner broschyr