KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13989071
nr 1398 9071
Ivan Constantin Johansson
(1895-1946), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap med gård. Signerad. Olja på pannå, 28x24, yttermått inklusive ram: 36x33 cm
Ivan Constantin Johansson, svensk bildkonstnär född i Timrå 1895, död 1946.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 maj 2021
kl 19:18:31
24/5 18:56:23
Ivan Constantin Johansson
Läs mer om Ivan Constantin Johansson