KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14232041
*
nr 1423 2041
Per Landström
(1910-1999), Sverige
Signerad, daterad 1987, "Ludviksbergsgatan", 29x43, yttermått inklusive ram: 39x53, akvarell
Per Landström, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 19:11:49
- Konstnär/Designer
Per Landström
Per Landström, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Läs mer om Per Landström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller per landström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Per Landström
Per Landström, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Läs mer om Per Landström
nr 1423 2041
Per Landström
(1910-1999), Sverige
Signerad, daterad 1987, "Ludviksbergsgatan", 29x43, yttermått inklusive ram: 39x53, akvarell
Per Landström, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Konstnär/Designer
Per Landström
Per Landström, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.Läs mer om Per Landström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller per landström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



