KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688253
nr 1468 8253
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Skogsmotiv med fåglar. Signerad, daterad -36. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 65x76 cm
Kondition: skadad ram
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 18:34:29
100 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr