FURNITURE / Chairs and Stools / Chairs 8597065
*
nr 859 7065
CHAIRS
one pair, teak/rotting, 1950s, (liten rottingskada),
1 par, teak/rotting, 1950-tal, (liten rottingskada)
Estimate:
500
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday November 11 2013
at 19:57:25
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/11 17:48:43
1
150 kr
11/11 19:27:18
2
200 kr
11/11 19:31:33
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar liten rottingskada rotting stol stolar teak teakmöbler trä
-
8096 ARMCHAIRS
one pair, vit tygklädsel, löstagabar sits,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:42
-
8073 FOOTSTOOL
embroidered,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:27
-
8098 Gung/vilstol
klädsel i galon. Height: 79 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:49
-
8109 ARMCHAIRS
one pair, around year 1900, mahogany, mässingsdeko..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:10
-
8113 STOOLS
one pair, lösa kuddar, Dunstoppning. Length: 58 cm..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:50
-
8120 STOOL
svartlack, wear.
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:04
*
CHAIRS
Read more about 50/60-tal
nr 859 7065
CHAIRS
one pair, teak/rotting, 1950s, (liten rottingskada),
1 par, teak/rotting, 1950-tal, (liten rottingskada)
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 250 |
| Auction date: |
Monday November 11 2013 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 11/11 17:48:43 | 1 | 150 kr |
| 11/11 19:27:18 | 2 | 200 kr |
| 11/11 19:31:33 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar liten rottingskada rotting stol stolar teak teakmöbler trä
-
8096 ARMCHAIRS
one pair, vit tygklädsel, löstagabar sits,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:42 -
8073 FOOTSTOOL
embroidered,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:27 -
8098 Gung/vilstol
klädsel i galon. Height: 79 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:49
-
8109 ARMCHAIRS
one pair, around year 1900, mahogany, mässingsdeko..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:10 -
8113 STOOLS
one pair, lösa kuddar, Dunstoppning. Length: 58 cm..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:50 -
8120 STOOL
svartlack, wear.
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:04



