KONST / Litografier / Mapp 12916333
*
nr 1291 6333
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Mapp, med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2019
kl 19:49:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 18:50:51
1
800 kr
25/11 19:16:44
2
1.000 kr
25/11 19:41:10
3
Vinnande bud
25/11 19:44:41
1
1.200 kr
25/11 19:44:41
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Acke Oldenburg
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Läs mer om Acke Oldenburg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke oldenburg grafiska blad gösta gierow litografier mapp nils g stenqvist philip von schantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Acke Oldenburg
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Acke Oldenburg
nr 1291 6333
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Mapp, med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/11 18:50:51 | 1 | 800 kr |
| 25/11 19:16:44 | 2 | 1.000 kr |
| 25/11 19:41:10 | 3 | Vinnande bud |
| 25/11 19:44:41 | 1 | 1.200 kr |
| 25/11 19:44:41 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Acke Oldenburg
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Acke Oldenburg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke oldenburg grafiska blad gösta gierow litografier mapp nils g stenqvist philip von schantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



