KONST / Litografier / Färglitografi 13777477
*
nr 1377 7477
Bertil Warnolf
(f. 1950), Sverige
Färglitografi, "Struggle". Signerad, numrerad 23/150. Motivet: 40x31cm, yttermått inklusive ram: 45x35,5 cm
Bertil Warnolf, född 1950 i Malmö, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2021
kl 19:29:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/2 07:35:28
1
350 kr
5/2 18:09:36
2
200 kr
5/2 18:09:36
1
250 kr (Budbetjänt)
5/2 18:09:51
2
350 kr
5/2 18:09:51
1
350 kr (Budbetjänt)
5/2 18:10:02
2
Vinnande bud
8/2 17:31:09
3
600 kr
8/2 17:31:10
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bertil Warnolf
Bertil Warnolf, född 1950 i Malmö, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Bertil Warnolf
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil warnolf färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Bertil Warnolf
Bertil Warnolf, född 1950 i Malmö, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bertil Warnolf
nr 1377 7477
Bertil Warnolf
(f. 1950), Sverige
Färglitografi, "Struggle". Signerad, numrerad 23/150. Motivet: 40x31cm, yttermått inklusive ram: 45x35,5 cm
Bertil Warnolf, född 1950 i Malmö, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/2 07:35:28 | 1 | 350 kr |
| 5/2 18:09:36 | 2 | 200 kr |
| 5/2 18:09:36 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 5/2 18:09:51 | 2 | 350 kr |
| 5/2 18:09:51 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 5/2 18:10:02 | 2 | Vinnande bud |
| 8/2 17:31:09 | 3 | 600 kr |
| 8/2 17:31:10 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bertil Warnolf
Bertil Warnolf, född 1950 i Malmö, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Bertil Warnolf
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil warnolf färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



