KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16364127

nr 1636 4127

Hjalmar Wiklund

(1903-1974), Sverige

Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 22x27 cm, yttermått inklusive ram: 30x36 cm

Hjalmar Wiklund, svensk bildkonstnär född 1903, död 1974 .

Utrop:

500 kr

måndag 19 augusti 2024
kl 20:33:37

Hjalmar Wiklund

Läs mer om Hjalmar Wiklund