KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16364127
nr 1636 4127
Hjalmar Wiklund
(1903-1974), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 22x27 cm, yttermått inklusive ram: 30x36 cm
Hjalmar Wiklund, svensk bildkonstnär född 1903, död 1974 .
Utrop:
500 kr
måndag 19 augusti 2024
kl 20:33:37
Hjalmar Wiklund
Läs mer om Hjalmar Wiklund