Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 5224012



*

nr 522 4012


Oljemålning

Axel Hamborn ’Vid Slussen’ ca 30 x 35 cm, ram


Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 april 2008
kl 16:55:58


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/3 14:20:03 1      300 kr
19/3 14:58:03 2      350 kr
25/3 14:49:45 1      400 kr
28/3 10:16:28 2      450 kr
31/3 14:52:33 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • 28 apr

TEMA Stockholmiana

På TEMA Stockholmiana tänker vi oss spännande föremål med koppling till vår kungliga huvudstad - memorabilia, kuriosa och måleri med mera.



Läs mer om TEMA Stockholmiana
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar ram
  • 6364 OljemÃ¥lning
    Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:34
  • 6747 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:37
  • 3029 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:37
  • 6732 OljemÃ¥lning
    Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:01
  • 3025 OljemÃ¥lning
    Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:10
  • 7099 OljemÃ¥lning
    Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:49




Ladda ner broschyr