KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15033012

nr 1503 3012

Inge Schiöler

(1908-1971), Sverige

Blandteknik, Signerad. Bildmått: ca 16x11 cm, yttermått inklusive ram: 39x32 cm

Kondition: skadad passertout, saknar glas, skadad ram

Inge Schiöler, bildkonstnär född 1908 i Strömstad, död 1971 i Stockholm.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 21 november 2022
kl 18:54:09

19/11 08:48:35 1      Vinnande bud

Inge Schiöler

Läs mer om Inge Schiöler