ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5762226
*
nr 576 2226
Spegel
Barockstil, höjd: 57
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2009
kl 17:33:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 12:37:48
1
150 kr
4/4 16:00:26
2
150 kr
4/4 16:01:22
2
200 kr
5/4 15:10:01
3
500 kr
5/4 20:54:14
4
300 kr
6/4 08:48:18
5
500 kr
6/4 08:48:32
5
700 kr
6/4 11:02:26
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 576 2226
Spegel
Barockstil, höjd: 57
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 750 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/3 12:37:48 | 1 | 150 kr |
| 4/4 16:00:26 | 2 | 150 kr |
| 4/4 16:01:22 | 2 | 200 kr |
| 5/4 15:10:01 | 3 | 500 kr |
| 5/4 20:54:14 | 4 | 300 kr |
| 6/4 08:48:18 | 5 | 500 kr |
| 6/4 08:48:32 | 5 | 700 kr |
| 6/4 11:02:26 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



