KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11809109
*
nr 1180 9109
Ivan Bergdahl
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Dalsberget, Nordingrå". Olja på pannå, 21x61 cm
Ivan Bergdahl, svensk målare född 1929.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 april 2018
kl 19:18:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 18:15:05
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivan bergdahl olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
*
Ivan Bergdahl
Ivan Bergdahl, svensk målare född 1929.
nr 1180 9109
Ivan Bergdahl
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Dalsberget, Nordingrå". Olja på pannå, 21x61 cm
Ivan Bergdahl, svensk målare född 1929.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 april 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/4 18:15:05 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivan bergdahl olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03