KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15506050
nr 1550 6050
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -49, "Sanddyner". Olja på pannå, 21x32 cm, yttermått inklusive ram: 35x45 cm
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 3 juli 2023
kl 18:09:21
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin