KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12455032

nr 1245 5032

Axel Birkholm

(1909-1984), Sverige

Oljemålning, "Kväll Norrfälsviken", Signerad. Olja på pannå, 38x46

Axel Birkholm, dansk-svensk bildkonstnär född 1909 i Thisted, död 1984.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 1 april 2019
kl 20:46:07

1/4 10:29:24 1      Vinnande bud

Axel Birkholm

Läs mer om Axel Birkholm