KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14661018
*
nr 1466 1018
Anton Genberg
(1862-1939), Sverige
Oljemålning, Åre. Signerad, daterad 1926. Olja på duk, 60x81 cm, yttermått inklusive ram: 75x97 cm
Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk målare.
Utrop:
7.000 kr
Såld:
7.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 maj 2022
kl 19:32:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/5 15:20:07
1
6.000 kr
8/5 14:03:27
2
6.600 kr
8/5 15:31:09
2
Vinnande bud
8/5 15:54:22
1
6.800 kr
8/5 15:54:22
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Anton Genberg
Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk målare.
Läs mer om Anton Genberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anton genberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åre
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41
*
Anton Genberg
Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Anton Genberg
nr 1466 1018
Anton Genberg
(1862-1939), Sverige
Oljemålning, Åre. Signerad, daterad 1926. Olja på duk, 60x81 cm, yttermått inklusive ram: 75x97 cm
Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk målare.
Utrop: | 7.000 kr |
---|---|
Såld: | 7.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/5 15:20:07 | 1 | 6.000 kr |
8/5 14:03:27 | 2 | 6.600 kr |
8/5 15:31:09 | 2 | Vinnande bud |
8/5 15:54:22 | 1 | 6.800 kr |
8/5 15:54:22 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Anton Genberg
Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Anton Genberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anton genberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åre
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00 -
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41